תפיסת העבודה שלנו

בעשורים שחלפו מאז הגעתה למערב, הוכחה היוגה כשיטה יעילה לטיפול במצבי דחק ומצוקה מגוונים. הפחתת מתח וחרדה, סיוע לריפוי הגוף והנפש במצבים של פוסט טראומה, בניית כוח פיזי וגמישות, שיפור ההערכה העצמית ודימוי הגוף, הגברת מוקד השליטה הפנימי, פיתוח המשמעת העצמית, טיפוח חמלה לעצמי ולאחר והפחתת אלימות, הם רק חלק מן היתרונות הגדולים שיש ליוגה להציע עבור המתאמנים בה.

 

השפעותיה החיוביות של היוגה בעבודה עם אנשים הסובלים מחרדות, כמו גם מטראומות פיזיות ורגשיות, מתועדות היטב. יתרונותיו העצומים של אימון יוגה הוא הקשר העמוק שיש לו עם חיי היומיום והשפעתו עליהם. מיומנויות של הקשבה וחיבור לגוף ולנשימה, והתוודעות למרכז פנימי שקט הנגיש לכל אחד/ת, ואינו תלוי במורכבויות החיים ובביוגרפיה האישית, קשות ככל שתהיינה , הינם כלים רבי עוצמה המשפיעים על כל רגש, מחשבה ופעולה בחיים עצמם.

 

אי לכך חשוב לטעמנו כי אימון ביוגה יהפוך לכלי שיהיה נגיש לכל החפץ בו. הבעיה היא כי רווחה (wellbeing) כמו כל כך הרבה דברים אחרים בחברה בת זמננו, הפכה לפריבילגיה של המעמד הבינוני-גבוה. אלפי ישראלים אשר היו יכולים להיעזר ביוגה – אלה המתמודדים עם משבר כלכלי; המתגוררים בעוני בשכונות פריפריאליות חסרות משאבים, בבתי הכלא או במוסדות סגורים; כמו גם אלה הלכודים בחובות או במעגל הזנות– הם לרוב אלה שאימון ביוגה הכי פחות נגיש להם, או שאפילו אינם יודעים מהו.  

מטרתנו ב"יוגה לכל" היא לקדם תהליך של הכרה באימון יוגה ככלי שיקומי-טיפולי מן המעלה הראשונה ע"י שירותי הבריאות והרווחה בישראל, ובכך לחשוף ולקרב אותו לכל אותם קהלים אשר יכולים להיעזר בו ככלי בדרך שיקומם האישי והחברתי.  

"יוגה לכל" מונחית על ידי המחויבות להפוך את היוגה לנגישה לכלל הישראלים, והיא מתמקדת בשני היעדים הבאים:

להקנות  למורי יוגה ידע, רגישות וכלים ייעודיים לסיוע מיטבי לאוכלוסיות קצה ובכך להפוך אותם לסוכנים פעילים לשינוי חברתי.

לספק לקהלים המודרים ביותר בחברה הישראלית שיעורי יוגה  איכותיים המועברים על ידי מורי יוגה מוסמכים.

פרוייקט "יוגה לכל" עובד בשיתוף עם עמותות וארגונים המשרתים אוכלוסיות קצה ומשמשים כמתווכים או מגשרים בינינו לבין אוכלוסיית היעד, אליה קשה להגיע באופן ישיר. ברגע שארגון הופך שותף, "יוגה לכל" מתאים לו מורה אשר יעבוד לאורך זמן עם הקבוצה המיועדת. גם אם תדירות ומשך הזמן של המפגשים עשויים להשתנות, הפורמט הכללי המוצע הינו כדלהלן:

  • שיעורי יוגה פעם בשבוע, הנמשכים בין שעה לשעה וחצי

  • שיחות בין המורים והתלמידים, שנועדו לסייע לתלמידים להתאמן ביוגה מחוץ למפגש השבועי של השיעור

  • אימון מרוכז בן ארבעה ימים, אחת לשנה, שנועד לאפשר לאנשים הפוגה מיוחדת ממאבקי החיים היומיומיים וזמן להעמקת האימון

  • החלק החשוב ביותר ב"יוגה לכל" הוא המורים שלה. אנו מקדישות מחשבה רבה בהתאמת  המורה לקבוצה, והשקעה רבה נעשית במורים שלנו עצמם. במסגרת הכשרתם עוברים המורים של "יוגה לכל" קורס בסיסי שנועד לספק להם הבנה רחבה יותר של מציאות החיים איתה מתמודדת אוכלוסיית היעד, לעזור בבניית מערכי שיעור וכן לסייע להם בבניית גישה רגישה ולא שיפוטית שהיא המפתח לדעתנו לעבודה מוצלחת ומצמיחה.

 

 

We would love to hear from you !

050-9493606

    yogaforall.il@gmail.com