המתנדבים שלנו

קרן אבידן  //  מעצבת גראפית

מעצבת גראפית עצמאית כבר 15 שנה, בעלת ״סטודיו טרמיקא״ פרינט ודיגיטל, בוחרת את הפרויקטים בתשומת לב ומחפשת בעיקר את אילו שמדברים ללב שלי :) ואז הכי נכון לשלב בין אהבות... פגשתי את היוגה לפני כמה שנים. התאהבות איטית ואמיצה. השקט, ההתכנסות פנימה והפגישה המרתקת עם עצמי כל פעם מחדש כשעולה על המזרן. שמחה תמיד על ההזדמנות לתרום מהיכולות שלי ומהמקצועיות למען פרויקטים חשובים ומשמעותיים כמו ״יוגה לכל״.

מקווה בכל לבי שהפרויקט המרגש הזה ירקום עור וגידים והיוגה תהפך לכלי שגור ונורמטיבי לכל קצוות האוכלוסייה. 

ענבל שלזינגר  //  מורה ליוגה

בשמי - ענבל, יש עין ויש לב,  את שניהם אני מביאה למפגשים שלי עם העולם ועם החיים.

מאז 1995 אני מלווה בהתנדבות נשים שיצאו ממעגלים של סבל והתמכרויות באמצעות 12 הצעדים וכלים של מיינדפולנס ומדיטציה. אני מתרגלת יוגה משנת 2003 ובשנים האחרונות אף הוכשרתי כמורה.  ב- 2017 סיימתי קורס תרגול וטיפול ביוגה תראפיה באסכולה של סוואסטה יוגה ע"י איריס קליין.

בשנים האחרונות נחשפתי מחדש לבודהיזם והתאהבתי בדרך הבודהה דהרמה. אני לומדת, חוקרת ומעמיקה בהתבוננות בטבעה של התודעה ובטבעם של החיים. התבוננות זו מצמיחה בקרבי חמלה ותבונה שמרחיבות את היכולת שלי ללוות בני אדם בדרכי החיים.

כיום אני מלמדת יוגה בקבוצות קטנות, מטפלת ומלווה אנשים ובעיקר נשים בתהליכים של החלמה, הקלה בסבל ושחרור ומעבירה קורסים של מפגש עם עצמנו ועם עקרונות מעשיים לשיפור איכות החיים, ברוח היוגה, בודהיזם ו-12 הצעדים.

טל לסקלי //  מורה ליוגה

היכרותי עם סטיננדה יוגה החלה ב 2002 בקורס קצר של מספר חודשים בהודו. הרושם העז  והעמוק שהותיר בי המפגש עם swami satyananda   ו swami niranjan  גרם לי להישאר לגור מספר שנים באשראם בו לימדו ולהתמסר לדרך. 

תחושת מחויבות, שליחות ורצון לחלוק את מה שקיבלתי ממוריי הובילו אותי ללמד את רזי היוגה בכל מקום שנידרש ברחבי ישראל.

לימדתי במקלטים באזורי לחימה, בבית חולים פסיכיאטרי, עם חולי סרטן, קורסים אקדמאיים  בנושא יוגה ומדיטציה באוניברסיטת בן גוריון,  עם הגיל השלישי, נוער לקראת צבא. עם השנים למדתי להתאים את ההוראה לאוכלוסיות שונות, כך שיוכלו להיחשף ליוגה באופן המלא ביותר תוך שמירה על העקרונות והמסורת. 

היום אני שואף לאפשר תרגול יוגה במקומות בהם  קיימת פחות היכרות ומודעות לדרך חיים זו ומכאן המוטיבציה להצטרפותי לפרויקט "יוגה לכל".  

יעל קרסיק שנער  //  מורה ליוגה

בוגרת קורס מורי ויג׳נאנה יוגה בהדרכת של נגה ברקאי ומלמדת יוגה ברמת השרון.    במסגרת "יוגה לכל" מלמדת יוגה בהוסטל "נאות אביב", הממוקם בהרצליה ומשמש כמסגרת טיפולית חינוכית לנערות במצוקה בגילאי 14-18. כרגע עובדת עם קבוצה של כ-10 נערות מקסימות . מאמינה מאד בכוחה התרפויטי של היוגה ובחשיבות של הנגשת היוגה לכמה שיותר קהלים.מתרגשת להיות חלק מקהילת יוגה לכל. 

טל עיני  //  מורה ליוגה

יאיר חיים  //  מורה ליוגה

מתרגל, לומד וחוקר יוגה באופן קבוע מזה שנים רבות. מלמד ומפיץ את הידע על היוגה בהתנדבות. תומך נלהב ברעיון של חשיפת אוכלוסיות רחבות ליוגה ובהנגשתה למתקשים להגיע אליה בעצמם. במסגרת  יוגה לכל, לימד יוגה בכלא איילון במשך כחצי שנה.

נשוי לאסתי ואב לארז ומור. נולד וגר מאז בירושלים. גמלאי צעיר שאוהב לטייל בארץ ובחו"ל, אוהב תנ"ך, היסטוריה וארכיאולוגיה של ארץ ישראל.

מתרגלת יוגה מאז 2003 . נחשפתי לראשונה לויג'נאנה יוגה על ידי אלפונס טרשל במהלך קורס מטפלים בתאי יוגה תרפיה . מהרגע הראשון הבנתי שזו השיטה המתאימה עבורי!  מהר מאוד הצטרפתי ללימודים עם נגה ברקאי ומשם להכשרת מורים נוספת של ויגנאנה יוגה. היום אני מלמדת שעורים קבוצתיים ופרטיים וכמו כן שעורים שיקומיים.  

מתרגשת להיות חלק מקהילת יוגה לכל. 

רותי סמוליקוב  //  מורה ליוגה

אני מתרגלת יוגה משנת 2000, בוגרת קורס מורי ויג'נאנה יוגה בהוראת אורית סן גופטה ומלמדת יוגה בירושלים ותל אביב. במסגרת "יוגה לכל" עובדת עם נוער בסיכון. החיבור לנערים היה מפתיע בטבעיותו. הצורך בקרקע ויציבות בעולם גדוש בגירויים ניכר ומתקבל בברכה. העבודה במסגרת הפרוייקט מפרה ומרגשת. שמחה מאוד להיות חלק ! 

אני מורה מוסמכת לאיינגאר יוגה,  מלמדת בסטודיו הפרטי  שלי ואסיסטנטית בשיעורי יוגה טיפולית. הרבה זמן רציתי וחיפשתי ללמד יוגה בבית הסוהר. דחף מאוד אינטואיטיבי. 

דרך “יוגה לכל״ סוף סוף הצלחתי להיכנס ללמד בבית הכלא "רימונים" שבשרון. 

החוויה שלי היא מדהימה. אני מלמדת וחולקת את התרגול מול בני אדם מדהימים, מכבדים וצמאים לתרגל וללמוד. עבודה טהורה עם חומר גולמי שהוא בן אדם, בלי קשר לעבר, רקע, דת או מעמד. פשוט יוגה. 

מתרגלת מדיטציה ויוגה למעלה מ - 20 שנה. מכשירה מורים ליוגה, מלמדת סדנאות יוגה בארץ ובעולם. בעברי מייסדת סטודיו נעים בת"א וממקימות מיזם "יוגה ערבה". כיום מנהלת את ארגון מורי היוגה בישראל.

אחד המורים האהובים שהיו לי היה אסיר לשעבר. הוא התחיל לתרגל יוגה בכלא ועם שחרורו, עשה קורס מורים ליוגה ומאז הוא מלמד ועד היום. הוא היה מורה רב השראה עבורי. כששמעתי על המיזם החשוב הזה ידעתי שאני רוצה לקחת בו חלק, הן כמי שמנהלת את ארגון מורי היוגה בישראל, שתומך בהבאת יוגה לקהילות וקהלים רחבים ברחבי הארץ, והן כאדם פרטי, מורה ליוגה, שרוצה לחלוק את הקסם שהתרגול הזה הוסיף לחיי עם אנשים הנמצאים במצבי חיים מורכבים. 

נטלי יצחק  //  מורה ליוגה

רוני פרידמן  //  מורה ליוגה

התנדבו כמורים

החלק החשוב ביותר ב"יוגה לכל" הוא המורים והמורות שלה. אנו מקדישות מחשבה רבה בהתאמת  המורה לקבוצה, והשקעה רבה נעשית בצוות עצמו. במסגרת הכשרתם עוברים המורים של "יוגה לכל" קורס בסיסי שנועד לספק להם הבנה רחבה יותר של מציאות החיים איתה מתמודדת אוכלוסיית היעד, לעזור בבניית מערכי שיעור וכן לסייע להם בבניית גישה רגישה ולא שיפוטית שהיא המפתח לדעתנו לעבודה מוצלחת ומצמיחה.

 

כמו כן אנו מציעות

  • "קו פתוח" למורים המאפשר להם לשתף בכל שאלה, מחשבה או רעיון שיש להם בנוגע לעבודתם עם קבוצה מסוימת

  • מפגשי מורים המאפשרים תמיכה רגשית, הפריה הדדית ורכישת ידע בתחום של  יוגה רגישת טראומה בפרט ויוגה עם אוכלוסיות בהדרה חברתית בכלל 

תמכו בנו

פרוייקט יוגה לכל במהותו נועד לאפשר אימון ביוגה עבור אוכלוסיות אשר לא היו יכולות להרשותו לעצמן , אלא במסגרת של סבסוד משמעותי. לכן, התקציב של הפרוייקט הוא שילוב של מימון המגיע מן השירותים עצמם , אך בעיקר מתרומות פרטיות . כל תרומה עבור הפרוייקט היא משמעותית מאוד ותאפשר לעוד ועוד א/נשים להבריא את גופם ונפשם . ניתן לתרום דרך האתר או ליצור עימנו קשר ישירות . כל תרומה עבור "יוגה לכל " מוכרת לצורך פטור ממס ונשמח לספק את הטפסים הנדרשים . 

 

"יוגה מלמדת אותנו שלא משנה היכן אנחנו , מה עשינו או מה נעשה לנו , אנו בעלי ערך. אנו עלולים לא לראות זאת וכתוצאה מכך לסבול בעצמנו ולגרום לאחרים סבל, אולם אנו אף פעם לא הופכים לבלתי ראויים. אימון היוגה מטרתו להזכיר לנו מי אנחנו באמת ולקחת חלק פעיל במסע הריפוי שלנו עצמנו." (קת' מדווז, פרוייקט יוגה בבתי כלא בארה"ב )​

We would love to hear from you !

050-9493606

    yogaforall.il@gmail.com